Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (6)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>A=Барсукова В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Барсукова В. С. 
Влияние избытка кадмия на содержание макро- и микроэлементов у контрастных по устойчивости сортов пшеницы / В. С. Барсукова, О. И. Гамзикова // Физиология и биохимия культур. растений. - 2000. - 32, № 1. - С. 47-54. - Библиогр.: 13 назв. - рус.

За умов лабораторних та вегетаційних дослідів вивчено вплив підвищених доз кадмію на вміст елементів у контрастних за стійкістю до кадмію сортів твердої та м'якої пшениці. Встановлено, що у фазі кущіння за умов підвищеної концентрації кадмію у поживному середовищі знижується вміст азоту, фосфору, калію та мангану в листках і корінні, а міді та цинку - у листках незалежно від видової належності та ступеня стійкості сорту. У фазі повної стиглості вплив кадмію виражено зменшенням вмісту міді та мангану в зерні незалежно від видової належності в обох групах стійкості, а також заліза, кальцію - тільки у нестійких до кадмію сортів. Сорто- та видоспецифічні особливості хімічного складу пшениці дають можливість дійти висновку про необхідність врахування фізіолого-біохімічних і генетичних особливостей сільськогосподарських культур під час вирощування рослинної продукції за умов кадмієвого забруднення.


Ключ. слова: Triticum aestivum L., Triticum durum Desf., кадмий, макро- и микроэлементы, устойчивость
Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*725.2 + П212.1-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Барсукова В. Є. 
Мінливість біохімічних компонентів коренеплодів моркви та буряку столового і використання її в селекції на якісні показники : Автореф. дис... канд. с.-г. наук : 06.01.05 / В. Є. Барсукова; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. - Х., 2000. - 19 c. - укp.

Виявлено сортові відмінності біохімічного складу видів моркви м'ясистої - Daucus carota L. та буряку звичайного коренеплідного - Beta vulgaris L., а також особливості екологічної мінливості біохімічних компонентів коренеплодів та джерела для селекції з високим вмістом сухої речовини, цукрів, моносахаридів, дисахаридів, вітаміну C, beta-каротину, бетаніну та низьким вмістом нітратів. Встановлено взаємозв'язки між компонентами біохімічного складу коренеплодів та урожайністю, продуктивністю погодними умовами (відносна вологість повітря, сума середньодобових температур, опади) та грунтовими факторами (живлення рослин азотом, калієм і фосфором). Проаналізовано мінливості біохімічних компонентів і з'ясовано джерела адаптивності, стабільності пластичності, селекційної цінності генотипів та гомеостатичності моркви. Удосконалено прискорені методи оцінки хімічного складу коренеплодів, які дозволили відібрати вихідні джерела висококаротинових форм моркви та високобетонінові - буряку столового. На їх базі створено сорти моркви Яскрава та буряку Бордо харківський, які внесено до Державного реєстру сортів рослин України на 2000 р. У Національному центрі генетичних ресурсів рослин України їм присвоєно номери відповідно IU025398 і UL5200009, а новому сорту моркви Барс у генофонді ВІР (Росія) - к-2469. Даний сорт готується до передачі у Державну комісію України з випробування та охорони сортів рослин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.31-317.3,022 + П241.32-317.3,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА309681 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Барсукова В. В. 
Особливості морфогенезу лімфоїдних утворень слизової оболонки тонкої кишки мускусних качок : автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.02 / В. В. Барсукова; Білоцерків. нац. аграр. ун-т. - Біла Церква, 2013. - 18 c. - укp.

Розглянуто питання морфогенезу лімфоїдних утворів слизової оболонки тонкої кишки мускусних качок (1 - 240-добового віку) на тканинному та клітинному рівнях структурної організації. Встановлено, що диференціація імунних структур має регіонарні особливості, відбувається у певній послідовності та проходить декілька етапів. Повний комплекс морфологічних ознак, який свідчить про функціональну зрілість паренхіми органів стосовно імунологічної реактивності, формується у постнатальному онтогенезі мускусних качок упродовж перших двох місяців життя. Лімфоїдні структури слизової оболонки дванадцятипалої кишки наведено виключно дифузною лімфоїдною тканиною та поодинокими лімфатичними вузликами, тоді як у порожній та клубовій кишках превалюють агреговані лімфатичні вузлики, завершення формування яких відбувається у період від 120- до 240-добового віку. Визначено закономірності морфофункціональної спеціалізації та диференціації імунних утворів слизової оболонки, характер локалізації агрегованих лімфатичних вузликів порожньої та клубової кишок, яка відбувається у певній послідовності (від стадії концентрації лімфоїдних клітин до формування поодиноких, а в подальшому й агрегованих лімфатичних вузликів) і має регіонарні особливості. Визначено вікові зміни клітинного складу імунних утворень слизової оболонки тонкої кишки, що характеризуються поступовим збільшенням загальної кількості клітин та макрофагів на тлі незначного зменшення ретикулярних клітин.


Індекс рубрикатора НБУВ: П683.1-26

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА403545 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Кузьоменський О. В. 
Створення сортів томата салатного типу / О. В. Кузьоменський, В. Є Барсукова, М. В. Гурін, Г. І. Щербатюк, О. Л. Скіпенко, І. І. Семененко, О. В. Лашин // Вісн. аграр. науки. - 2007. - № 4. - С. 40-45. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Розглянуто морфологічні та хімко-технологічні особливості форм томатів, призначених для споживання у свіжому вигляді. Наведено результати селекційної роботи зі створення нових салатних сортів томата детермінантного типу.

Рассмотрены морфологические и химико-технологические особенности форм томатов, предназначенных для употребления в свежем виде. Приведены результаты селекционной работы по созданию новых салатных сортов томата детерминантного типа.


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.61-31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського